Privačių asmenų įsteigta viešoji įstaiga ŽAISLŲ MUZIEJUS šiandien yra veikianti gyva kultūros ir edukacijos vieta, kuri duris atvėrė 2012 m. gruodžio 7 dieną. Muziejus vadovaujasi modernios muzeologijos principais, siekdamas sujungti kultūros paveldą, istoriją, edukaciją ir žaidimą. Mes norime atskleisti žaislų pasaulį ir jo virsmų istoriją kaip neatsiejamą žmonijos istorijos dalį. Ar mes žaidžiame tuos pačius žaidimus kaip akmens amžiaus žmonės? Ar viduramžių žaislai atpažįstami šiandien? Kas iš viso išrado žaislus? Štai į šiuos ir daugelį kitų klausimų ieškome atsakymų kartu su smalsiais tyrinėtojais.

Tai pirmoji vieta Lietuvoje, kur surinkta ir pristatyta visa iš archeologinių tyrimų žinoma medžiaga apie žaislus ir žaidimų inventorių.  Temai skirti aštuoni stendai, kuriuose rasite ne tik naudingos informacijos, bet ir galėsite iš stalčių išsitraukti žaislų kopijas bei rekonstrukcijas ir čia pat vietoje jas išmėginti.

Vienoje iš muziejaus erdvių pristatome keičiamą parodą „XX a. prisiminimai“, kur rasite originalių mūsų tėvelių ir senelių žaislų. Jauniesiems lankytojams bus smagu juos paliesti, vyresniems  – atgaivinti vaikystės prisiminimus.